KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.
Hide this

Tulokset Google Booksista

Pikkukuvaa napsauttamalla pääset Google Booksiin.

Poppleton: An Acorn Book (Poppleton #1): An…
Ladataan...

Poppleton: An Acorn Book (Poppleton #1): An Acorn Book (vuoden 2019 painos)

– tekijä: Cynthia Rylant (Tekijä), Mark Teague (Kuvittaja)

Sarjat: Poppleton (book 1)

JäseniäKirja-arvostelujaSuosituimmuussijaKeskimääräinen arvioMaininnat
650926,231 (4)5
Poppleton the pig makes a friend, reads a library book about adventure, and helps a sick friend get better.
Jäsen:setonmontessori
Teoksen nimi:Poppleton: An Acorn Book (Poppleton #1): An Acorn Book
Kirjailijat:Cynthia Rylant (Tekijä)
Muut tekijät:Mark Teague (Kuvittaja)
Info:Scholastic Inc. (2019), Edition: Library, 64 pages
Kokoelmat:3 - 6 Library, Oma kirjasto
Arvio (tähdet):
Avainsanoja:3 - 6 - fiction RYL easy reader

Teoksen tarkat tiedot

Poppleton (tekijä: Cynthia Rylant)

-.

-
Ladataan...

Kirjaudu LibraryThingiin, niin näet, pidätkö tästä kirjasta vai et.

Ei tämänhetkisiä Keskustelu-viestiketjuja tästä kirjasta.

» Katso myös 5 mainintaa

Näyttää 1-5 (yhteensä 9) (seuraava | näytä kaikki)
Recommended by Anne B.

Poppleton is a city pig who got tired of city life and moved to a small house in a small town. He makes friends with his neighbor, Cherry Sue (a llama), goes to the library, and helps his friend Fillmore (a goat) through an illness.

In the vein of Frog and Toad by Arnold Lobel. ( )
  JennyArch | May 13, 2019 |
25 months - We borrowed this one from the library and O enjoyed it, we've read it many times. I will have to borrow more of these. They will also make for good early reading books. ( )
  maddiemoof | Oct 20, 2015 |
2280
  BRCSBooks | Sep 20, 2014 |
This is the first book in a funny and silly series for early readers. Poppleton the pig is new in town. After initial awkwardness, he becomes fast friends with his neighbor Cherry Sue, develops a library ritual, and tries to help a friend make his medicine more palatable.

Curriculum: the books offer hilarious models for etiquette, negotiating with friends, and problem solving.

Rylant, C. & Teague, M. (1997). Poppleton. New York: Blue Sky Press.
  AMQS | Jul 16, 2012 |
What a great and funny beginners chapter book. It could help children open up and talk about things and maybe help them want to read and help others. A pig name Poppleton lives in the country and has many friends that teach him different ways to handle certain situations that he is going through. ( )
  emleonard | Feb 7, 2012 |
Näyttää 1-5 (yhteensä 9) (seuraava | näytä kaikki)
ei arvosteluja | lisää arvostelu

Kuuluu näihin sarjoihin

Poppleton (book 1)
Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi muokata Yhteistä tietoa
Katso lisäohjeita Common Knowledge -sivuilta (englanniksi).
Kanoninen teoksen nimi
Alkuteoksen nimi
Teoksen muut nimet
Alkuperäinen julkaisuvuosi
Henkilöt/hahmot
Tiedot englanninkielisestä Yhteisestä tiedosta. Muokkaa kotoistaaksesi se omalle kielellesi.
Tärkeät paikat
Tärkeät tapahtumat
Kirjaan liittyvät elokuvat
Palkinnot ja kunnianosoitukset
Epigrafi (motto tai mietelause kirjan alussa)
Omistuskirjoitus
Ensimmäiset sanat
Sitaatit
Viimeiset sanat
Erotteluhuomautus
Julkaisutoimittajat
Kirjan kehujat
Alkuteoksen kieli
Canonical DDC/MDS

Viittaukset tähän teokseen muissa lähteissä.

Englanninkielinen Wikipedia (1)

Poppleton the pig makes a friend, reads a library book about adventure, and helps a sick friend get better.

No library descriptions found.

Kirjan kuvailu
Yhteenveto haiku-muodossa

Pikalinkit

Suosituimmat kansikuvat

Arvio (tähdet)

Keskiarvo: (4)
0.5
1
1.5
2 1
2.5
3 7
3.5 1
4 18
4.5 1
5 9

Oletko sinä tämä henkilö?

Tule LibraryThing-kirjailijaksi.

 

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 154,444,902 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä