KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Etsi sivustolta
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Tulokset Google Booksista

Pikkukuvaa napsauttamalla pääset Google Booksiin.

Ladataan...

Seg the Bowman (1984)

Tekijä: Kenneth Bulmer

Muut tekijät: Katso muut tekijät -osio.

Sarjat: Pandahem-Zyklus (6), Pandahem Cycle (Book 6), Dray Prescot (#32 (Pandahem Cycle))

JäseniäKirja-arvostelujaSuosituimmuussijaKeskimääräinen arvioKeskustelut
57-459,314 (4.33)-
Here's a special treat for everyone who loves novels of high adventure on exotic worlds in the tradition of Burroughs and Norman. For this is such a novel, complete in itself, of Dray Prescot's fighting comrade, Seg, the finest archer of two worlds. Seg is a wild and reckless fellow, courageous in the face of any adversity, and this is the account of his greatest challenge. Single-handed, on an enemy island, Seg becomes knight-protector of the mysterious lady Milsi, and by her side, beats off frightful beasts and inhuman foemen intent on blocking her path to a rightful royal inheritance. It's action science fiction, heroic fantasy, and high romance under the twin suns of Antares in Scorpio.… (lisätietoja)
-
Ladataan...

Kirjaudu LibraryThingiin nähdäksesi, pidätkö tästä kirjasta vai et.

Ei tämänhetkisiä Keskustelu-viestiketjuja tästä kirjasta.

Ei arvosteluja
ei arvosteluja | lisää arvostelu

» Lisää muita tekijöitä

Tekijän nimiRooliTekijän tyyppiKoskeeko teosta?Tila
Kenneth Bulmerensisijainen tekijäkaikki painoksetlaskettu
Kelly, Ken W.Kansikuvataiteilijamuu tekijäeräät painoksetvahvistettu

Kuuluu näihin sarjoihin

Dray Prescot (#32 (Pandahem Cycle))

Kuuluu näihin kustantajien sarjoihin

Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi muokata Yhteistä tietoa
Katso lisäohjeita Common Knowledge -sivuilta (englanniksi).
Teoksen kanoninen nimi
Tiedot englanninkielisestä Yhteisestä tiedosta. Muokkaa kotoistaaksesi se omalle kielellesi.
Alkuteoksen nimi
Teoksen muut nimet
Alkuperäinen julkaisuvuosi
Henkilöt/hahmot
Tärkeät paikat
Tärkeät tapahtumat
Kirjaan liittyvät elokuvat
Epigrafi (motto tai mietelause kirjan alussa)
Omistuskirjoitus
Ensimmäiset sanat
Tiedot englanninkielisestä Yhteisestä tiedosta. Muokkaa kotoistaaksesi se omalle kielellesi.
The woman in the blue tunic halted just inside the edge of the jungle and, shading her eyes against the twin suns, stared out toward the lake.
Sitaatit
Viimeiset sanat
Tiedot englanninkielisestä Yhteisestä tiedosta. Muokkaa kotoistaaksesi se omalle kielellesi.
Erotteluhuomautus
Julkaisutoimittajat
Kirjan kehujat
Alkuteoksen kieli
Kanoninen DDC/MDS
Kanoninen LCC

Viittaukset tähän teokseen muissa lähteissä.

Englanninkielinen Wikipedia

-

Here's a special treat for everyone who loves novels of high adventure on exotic worlds in the tradition of Burroughs and Norman. For this is such a novel, complete in itself, of Dray Prescot's fighting comrade, Seg, the finest archer of two worlds. Seg is a wild and reckless fellow, courageous in the face of any adversity, and this is the account of his greatest challenge. Single-handed, on an enemy island, Seg becomes knight-protector of the mysterious lady Milsi, and by her side, beats off frightful beasts and inhuman foemen intent on blocking her path to a rightful royal inheritance. It's action science fiction, heroic fantasy, and high romance under the twin suns of Antares in Scorpio.

Kirjastojen kuvailuja ei löytynyt.

Kirjan kuvailu
Yhteenveto haiku-muodossa

Current Discussions

-

Suosituimmat kansikuvat

Pikalinkit

Arvio (tähdet)

Keskiarvo: (4.33)
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5 2
4 1
4.5
5 3

Oletko sinä tämä henkilö?

Tule LibraryThing-kirjailijaksi.

 

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 206,072,165 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä