KotiRyhmätKeskusteluTutkiAjan henki
Etsi sivustolta
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.
Hide this

Tulokset Google Booksista

Pikkukuvaa napsauttamalla pääset Google Booksiin.

Questions I Want to Ask You – tekijä:…
Ladataan...

Questions I Want to Ask You (vuoden 2018 painos)

– tekijä: Michelle Falkoff (Tekijä)

JäseniäKirja-arvostelujaSuosituimmuussijaKeskimääräinen arvioKeskustelut
33-586,602 (3)-
Perfect for fans of David Arnold and Jeff Zentner, this young adult novel from the author of Playlist for the Dead is an intriguing mystery about family, secrets, and how to move forward when the past keeps pulling you back. Patrick "Pack" Walsh may not know where he's going in life, but he's happy where he is. He's got a job lined up for himself after graduation. A great girlfriend. And can't really see himself ever leaving his small town. Then, on his eighteenth birthday, a letter from his mother changes everything. Because she's dead. At least, that's what he always believed. As Pack begins a journey to uncover the truth about the parents he thought he knew, the family he didn't know he had, and the future he never realized he wanted, he starts to have a whole different understanding of his life--and where he wants to go from here. Questions I Want to Ask You is a contemporary realistic coming-of-age story with an emotionally-driven mystery at its core. Kirkus praised it as "a well-rounded, much-needed portrait."… (lisätietoja)
Jäsen:SGLongstaff
Teoksen nimi:Questions I Want to Ask You
Kirjailijat:Michelle Falkoff (Tekijä)
Info:HarperCollins (2018), 320 pages
Kokoelmat:Oma kirjasto
Arvio (tähdet):
Avainsanoja:-

Teostiedot

Questions I Want to Ask You (tekijä: Michelle Falkoff)

-
Ladataan...

Kirjaudu LibraryThingiin, niin näet, pidätkö tästä kirjasta vai et.

Ei tämänhetkisiä Keskustelu-viestiketjuja tästä kirjasta.

Ei arvosteluja
ei arvosteluja | lisää arvostelu
Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi muokata Yhteistä tietoa
Katso lisäohjeita Common Knowledge -sivuilta (englanniksi).
Kanoninen teoksen nimi
Alkuteoksen nimi
Teoksen muut nimet
Alkuperäinen julkaisuvuosi
Henkilöt/hahmot
Tärkeät paikat
Tärkeät tapahtumat
Kirjaan liittyvät elokuvat
Palkinnot ja kunnianosoitukset
Epigrafi (motto tai mietelause kirjan alussa)
Omistuskirjoitus
Ensimmäiset sanat
Sitaatit
Viimeiset sanat
Erotteluhuomautus
Julkaisutoimittajat
Kirjan kehujat
Alkuteoksen kieli
Kanoninen DDC/MDS
Kanoninen LCC

Viittaukset tähän teokseen muissa lähteissä.

Englanninkielinen Wikipedia

-

Perfect for fans of David Arnold and Jeff Zentner, this young adult novel from the author of Playlist for the Dead is an intriguing mystery about family, secrets, and how to move forward when the past keeps pulling you back. Patrick "Pack" Walsh may not know where he's going in life, but he's happy where he is. He's got a job lined up for himself after graduation. A great girlfriend. And can't really see himself ever leaving his small town. Then, on his eighteenth birthday, a letter from his mother changes everything. Because she's dead. At least, that's what he always believed. As Pack begins a journey to uncover the truth about the parents he thought he knew, the family he didn't know he had, and the future he never realized he wanted, he starts to have a whole different understanding of his life--and where he wants to go from here. Questions I Want to Ask You is a contemporary realistic coming-of-age story with an emotionally-driven mystery at its core. Kirkus praised it as "a well-rounded, much-needed portrait."

Kirjastojen kuvailuja ei löytynyt.

Kirjan kuvailu
Yhteenveto haiku-muodossa

Suosituimmat kansikuvat

Pikalinkit

Arvio (tähdet)

Keskiarvo: (3)
0.5
1
1.5
2
2.5
3 1
3.5
4
4.5
5

Oletko sinä tämä henkilö?

Tule LibraryThing-kirjailijaksi.

 

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 164,527,778 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä