KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Etsi sivustolta
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.
Hide this

Tulokset Google Booksista

Pikkukuvaa napsauttamalla pääset Google Booksiin.

Widows & Orphans (Rachael Flynn Mystery…
Ladataan...

Widows & Orphans (Rachael Flynn Mystery Series #1) (vuoden 2006 painos)

– tekijä: Susan Meissner (Tekijä)

JäseniäKirja-arvostelujaSuosituimmuussijaKeskimääräinen arvioMaininnat
871248,965 (3.78)4
Widows and Orphans is the debut novel in the new Rachael Flynnmystery series by critically acclaimed author, Susan Meissner.A The perfect new series for readers who enjoy CBAauthors Dee Henderson, Angela Hunt, and BrandilynCollins. When herultraa'ministrya'minded brother, Joshua, confesses to murder, lawyerRachael Flynn begs him to let her represent him, certain that he isinnocent. But Joshua refuses her offer of counsel. As Rachael works onthe case, she begins to suspect that Josh knows who the real killer is, but sheis unable to get him to cooperate with his defense.A Why wona't he talk to her? What is Joshhiding? The answer isrevealed in a stunning conclusion that will have readers eager for the secondbook in this gripping new series.… (lisätietoja)
Jäsen:OpenBible
Teoksen nimi:Widows & Orphans (Rachael Flynn Mystery Series #1)
Kirjailijat:Susan Meissner (Tekijä)
Info:Harvest House Publishers (2006), 280 pages
Kokoelmat:Oma kirjasto
Arvio (tähdet):
Avainsanoja:-

Teoksen tarkat tiedot

Widows & Orphans (tekijä: Susan Meissner)

-
Ladataan...

Kirjaudu LibraryThingiin, niin näet, pidätkö tästä kirjasta vai et.

Ei tämänhetkisiä Keskustelu-viestiketjuja tästä kirjasta.

» Katso myös 4 mainintaa

Rachael Flynn is a NY-based lawyer whose brother has confessed to first degree homicide. She returns to her home state of Minnesota to provide moral support to her parents, and see what's what. She doesn't believe that her brother, a man who had dedicated his life to helping widows and orphans (as per KJV James 1:27,) would kill a man; and so goes about investigating without actually interfering. One of the techniques she uses is to have her artist- husband and friends draw out possible scenarios; and reacting to what her instincts tell her. It is not clear from the publisher's summary, and should probably made more clear both for readers who like this sub-genre, and for those that don't; but this is Christian-based fiction: The character's personalities are religiously grounded; actions on the brother's part are based on a narrow interpretation of a Bible passage; and the protag ascribes divine and abstract values to her intuitive senses. As for the writing itself, it suffers somewhat structurally: Much of the book has Rachael Flynn running around declaiming that her brother couldn't have possibly have done the crime to which he has confessed; and that no one knows him like she does. There's not really any tension, or sense of anything really happening. In the end, the final scenario is played out twice, ostensibly from two POVs; but nothing is added to our understanding of the situation with the second re-telling. The scenario itself was interesting; but ultimately the novel was a good idea poorly executed. ( )
  Tanya-dogearedcopy | Aug 21, 2016 |
ei arvosteluja | lisää arvostelu

» Lisää muita tekijöitä

Tekijän nimiRooliTekijän tyyppiKoskeeko teosta?Tila
Susan Meissnerensisijainen tekijäkaikki painoksetlaskettu
Gilbert, TaviaKertojamuu tekijäeräät painoksetvahvistettu

Kuuluu näihin sarjoihin

Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi muokata Yhteistä tietoa
Katso lisäohjeita Common Knowledge -sivuilta (englanniksi).
Kanoninen teoksen nimi
Tiedot englanninkielisestä Yhteisestä tiedosta. Muokkaa kotoistaaksesi se omalle kielellesi.
Alkuteoksen nimi
Teoksen muut nimet
Alkuperäinen julkaisuvuosi
Henkilöt/hahmot
Tärkeät paikat
Tärkeät tapahtumat
Kirjaan liittyvät elokuvat
Palkinnot ja kunnianosoitukset
Epigrafi (motto tai mietelause kirjan alussa)
Omistuskirjoitus
Ensimmäiset sanat
Sitaatit
Viimeiset sanat
Erotteluhuomautus
Julkaisutoimittajat
Kirjan kehujat
Alkuteoksen kieli
Kanoninen DDC/MDS
Kanoninen LCC

Viittaukset tähän teokseen muissa lähteissä.

Englanninkielinen Wikipedia

-

Widows and Orphans is the debut novel in the new Rachael Flynnmystery series by critically acclaimed author, Susan Meissner.A The perfect new series for readers who enjoy CBAauthors Dee Henderson, Angela Hunt, and BrandilynCollins. When herultraa'ministrya'minded brother, Joshua, confesses to murder, lawyerRachael Flynn begs him to let her represent him, certain that he isinnocent. But Joshua refuses her offer of counsel. As Rachael works onthe case, she begins to suspect that Josh knows who the real killer is, but sheis unable to get him to cooperate with his defense.A Why wona't he talk to her? What is Joshhiding? The answer isrevealed in a stunning conclusion that will have readers eager for the secondbook in this gripping new series.

Kirjastojen kuvailuja ei löytynyt.

Kirjan kuvailu
Yhteenveto haiku-muodossa

Suosituimmat kansikuvat

Pikalinkit

Arvio (tähdet)

Keskiarvo: (3.78)
0.5
1
1.5
2 1
2.5
3 2
3.5 1
4 2
4.5 1
5 2

Oletko sinä tämä henkilö?

Tule LibraryThing-kirjailijaksi.

 

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 163,388,099 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä