KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Etsi sivustolta
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Tulokset Google Booksista

Pikkukuvaa napsauttamalla pääset Google Booksiin.

Ladataan...

Yeoman

Tekijä: Charles Yu

JäseniäKirja-arvostelujaSuosituimmuussijaKeskimääräinen arvioKeskustelut
215,350,319 (3.5)-
A Vintage Shorts "Short Story Month" Selection   Who explores the final frontier? The ship has reached the last world.  Beamed down from the transporter bay is the captain, the XO, the medic, the security chief, the ethnographer, and finally an unnamed yeoman, the narrator of Charles Yu's mind-bending journey into the science fiction unknown. And the yeoman knows one thing, if he knows anything at all: the yeoman always dies.   In the tradition of Jonathan Lethem and Douglas Adams, National Book Foundation 5 Under 35 award winner Charles Yu presents a story of searching (not wandering) and the galactic limits of home, from the utterly original collection Sorry Please Thank You. An eBook short.… (lisätietoja)
Viimeisimmät tallentajatquondame, sunsetparkpr
-
Ladataan...

Kirjaudu LibraryThingiin nähdäksesi, pidätkö tästä kirjasta vai et.

Ei tämänhetkisiä Keskustelu-viestiketjuja tästä kirjasta.

Is it a promotion when the second of your new jobs duties is to die? A send up of the original ST and its priapic captain. ( )
  quondame | Oct 11, 2022 |
ei arvosteluja | lisää arvostelu

Sisältyy tähän:

Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi muokata Yhteistä tietoa
Katso lisäohjeita Common Knowledge -sivuilta (englanniksi).
Teoksen kanoninen nimi
Tiedot englanninkielisestä Yhteisestä tiedosta. Muokkaa kotoistaaksesi se omalle kielellesi.
Alkuteoksen nimi
Teoksen muut nimet
Alkuperäinen julkaisuvuosi
Henkilöt/hahmot
Tärkeät paikat
Tärkeät tapahtumat
Kirjaan liittyvät elokuvat
Epigrafi (motto tai mietelause kirjan alussa)
Omistuskirjoitus
Ensimmäiset sanat
Sitaatit
Viimeiset sanat
Erotteluhuomautus
Julkaisutoimittajat
Kirjan kehujat
Alkuteoksen kieli
Kanoninen DDC/MDS
Kanoninen LCC

Viittaukset tähän teokseen muissa lähteissä.

Englanninkielinen Wikipedia

-

A Vintage Shorts "Short Story Month" Selection   Who explores the final frontier? The ship has reached the last world.  Beamed down from the transporter bay is the captain, the XO, the medic, the security chief, the ethnographer, and finally an unnamed yeoman, the narrator of Charles Yu's mind-bending journey into the science fiction unknown. And the yeoman knows one thing, if he knows anything at all: the yeoman always dies.   In the tradition of Jonathan Lethem and Douglas Adams, National Book Foundation 5 Under 35 award winner Charles Yu presents a story of searching (not wandering) and the galactic limits of home, from the utterly original collection Sorry Please Thank You. An eBook short.

Kirjastojen kuvailuja ei löytynyt.

Kirjan kuvailu
Yhteenveto haiku-muodossa

Current Discussions

-

Suosituimmat kansikuvat

Pikalinkit

Arvio (tähdet)

Keskiarvo: (3.5)
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5 2
4
4.5
5

Oletko sinä tämä henkilö?

Tule LibraryThing-kirjailijaksi.

 

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 208,684,638 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä