KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Etsi sivustolta
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.
Hide this

Tulokset Google Booksista

Pikkukuvaa napsauttamalla pääset Google Booksiin.

Ladataan...

Nothing Bad Is Going to Happen

– tekijä: Kathleen Hale

JäseniäKirja-arvostelujaSuosituimmuussijaKeskimääräinen arvioKeskustelut
371541,917 (3)-
When sixteen-year-old Kippy finds her boyfriend clinging to life and everyone in town assumes it was an attempted suicide, she must find the culprit who wanted him dead, all the while still haunted by the near-death experience of her last attempt at amateur sleuthing.
-
Ladataan...

Kirjaudu LibraryThingiin, niin näet, pidätkö tästä kirjasta vai et.

Ei tämänhetkisiä Keskustelu-viestiketjuja tästä kirjasta.

Kippy Bushman is still recovering from the physical and psychological damage caused by her investigation into her best friend Ruth’s death. She and her father have a rocky relationship, her former tormenter Libby is the closest thing she has to a friend, and the sociopath who killed her friend Ruth continues to contact her. At least things are going well for her with her boyfriend—at least until she finds him at his house, barely alive. The doctors ruled it an attempted suicide, but Kippy can’t believe it. She knows that she saw someone at his house that night, but without evidence, no one is going to believe her. With her former wingman in the ICU, Kippy has little choice but to turn to Libby (of all people!) for assistance. As with the first novel in the series, the book is entertaining as a dark comedy and small-town Wisconsin noir. Kippy’s relationship with her father has some interesting new wrinkles, and it’s interesting to see Kippy turn her powers of observation upon herself as she considers the dynamics of female friendship. Fans of Veronica Mars and Fargo are likely to enjoy this book, which is intended for older teens.

Rachel H. / Marathon County Public Library
Find this book in our library catalog.

( )
  mcpl.wausau | Sep 25, 2017 |
ei arvosteluja | lisää arvostelu

Kuuluu näihin sarjoihin

Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi muokata Yhteistä tietoa
Katso lisäohjeita Common Knowledge -sivuilta (englanniksi).
Kanoninen teoksen nimi
Alkuteoksen nimi
Teoksen muut nimet
Alkuperäinen julkaisuvuosi
Henkilöt/hahmot
Tärkeät paikat
Tärkeät tapahtumat
Kirjaan liittyvät elokuvat
Palkinnot ja kunnianosoitukset
Epigrafi (motto tai mietelause kirjan alussa)
Omistuskirjoitus
Ensimmäiset sanat
Sitaatit
Viimeiset sanat
Erotteluhuomautus
Julkaisutoimittajat
Kirjan kehujat
Alkuteoksen kieli
Kanoninen DDC/MDS
Kanoninen LCC

Viittaukset tähän teokseen muissa lähteissä.

Englanninkielinen Wikipedia

-

When sixteen-year-old Kippy finds her boyfriend clinging to life and everyone in town assumes it was an attempted suicide, she must find the culprit who wanted him dead, all the while still haunted by the near-death experience of her last attempt at amateur sleuthing.

Kirjastojen kuvailuja ei löytynyt.

Kirjan kuvailu
Yhteenveto haiku-muodossa

Suosituimmat kansikuvat

Pikalinkit

Arvio (tähdet)

Keskiarvo: (3)
0.5
1 2
1.5
2
2.5
3
3.5
4 2
4.5
5 1

Oletko sinä tämä henkilö?

Tule LibraryThing-kirjailijaksi.

 

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 163,404,530 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä