BookMooch v Česku a na Slovensku?

KeskusteluKlub knihomolů

Liity LibraryThingin jäseneksi, niin voit kirjoittaa viestin.

BookMooch v Česku a na Slovensku?

Tämä viestiketju on "uinuva" —viimeisin viesti on vanhempi kuin 90 päivää. Ryhmä "virkoaa", kun lähetät vastauksen.

1adno
Muokkaaja: joulukuu 12, 2009, 10:42am

Ahoj, právě jsem se zapojil do BookMooche (http://bookmooch.com/, ve zkratce je to systém výměny knih: dáte někomu knížku a dostanete bod, za který můžete chtít knížku od někoho jiného), ale Čechů a Slováků je nás tam poskrovnu:

http://bookmooch.com/m/country_people/CZ
http://bookmooch.com/m/country_people/SK

Nepřidáte se?

2Sandiik
joulukuu 12, 2009, 7:59pm

To zní zajímavě. Pokud s tím někdo budete mít jakékoli zkušenosti, nebojte se je zde napsat. Obávám se ale, že v českém/slovenském prostředí to nebude moc fungovat, protože bude málo přihlášených a tím i malý výběr knih.

3adno
joulukuu 13, 2009, 12:14pm

Právě proto sem píšu: aby se přihlásilo víc lidí:). Není to samozřejmě limitované jazykem ani geograficky, naopak ošetřené je i vyšší bodové ohodnocení posílání knih do zahraničí (viz http://bookmooch.com/m/points).

Tento týden už se chystám s první knížkou na poštu (do USA) a pak si začnu vybírat nějakou pro sebe. U českých a slovenských uživatelů toho ale zatím moc zajímavého nevidím:(.

4polutropos
joulukuu 13, 2009, 1:44pm

Ja jsem v Kanade, na BookMooch se jmenuji tropos.

Jsem ochotny pridat do sveho skladu knih mnoho dalsich (v anglictine, i kdyz si uvedomuji, ze i ceske a slovesnske muzu pridat), podle potreby. Ja bych ale potreboval vyber ceskych a slovenskych, soucasnych, poezii a povidky.

adno, pod jakym heslem tam si?

5Sandiik
joulukuu 13, 2009, 2:33pm

Problém je v podstatě jenom v tom, že zrovna knihy, které bych například doporučil někomu jinému ke čtení (tedy zrovna ty, o nichž se zmiňuje polutropos) nejsou těmi, jichž bych se chtěl zbavovat ;o\

6polutropos
joulukuu 13, 2009, 3:26pm

To je presne zakladni problem s BookMoochem. Musi tam byt spousta lidi, s podstatne jinymi zajmi aby to fungovalo. Ja porad mam spoustu bodu, protoze jsem rozeslal popularni knihy o ktere byl zajem. Ale kdyz se najednou ukaze zajimava vice klasicka kniha, tak ji casto nedostanu, protoze uz nekdo jiny ji rychle sebral.

7adno
joulukuu 14, 2009, 5:19pm

Já jsem na BookMooch jako adno (ale teprv pár dní). O současné české knihy bych taky měl zájem, leč nemám co nabídnout:( – snad časem, až si něco koupím a zjistím, že se mi to nelíbí;).

Jinak mám třeba v inventáři Hlavu 22 (kterou by někdo chtít mohl) jen proto, že jsem si ji koupil a pak jsem zjistil, že už mám starší vydání dávno v knihovně. Nebo Ferdydurke od Gombrowicze – žádný brak, ale já jí prostě nepřišel na chuť, vím, že podruhé ji číst nebudu – atd. Teď jsem si omylem objednal dvakrát stejnou knížku na Amazonu, hned jak přijde, šup s ní tam. Taky myslím, že to může dobře fungovat u komiksů a některé odborné literatury.

8Sandiik
joulukuu 15, 2009, 11:51am

Odborná literatura? Asi jak v kterých oborech... Například historici umění se svých knih rozhodně nejčastěji "zbavují" až v rámci pozůstalostního řízení a tedy přičiněním dědiců ;o\ Jsme takoví knihomolové ;o)