Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Etsi jäsenen kirjoista

Satunnaisia kirjoja kirjastostani

Autobiography of a Yogi (Complete edition) – tekijä: Paramahansa Yogananda

Major Barbara – tekijä: Bernard Shaw

Essays of Francis Bacon – tekijä: Francis Bacon

Classical Mythology – tekijä: Mark Morford

A fire in the mind : the life of Joseph Campbell – tekijä: Stephen Larsen

Indigo – tekijä: Alice Hoffman

We are all welcome here : a novel – tekijä: Elizabeth Berg

Jäsenet, joilla on samoja kirjoja kuin jäsenellä rmckeown

Avustaja-ansiomerkit

Cover UploadingHelperFiverTennerFifteener

 

Jäsen: rmckeown

KokoelmatOma kirjasto (7,983), Recovered books (3), Kaikki kokoelmat (7,985)

Kirja-arvosteluja763 arvostelua

Avainsanojafiction (3,470), biography (434), short stories (407), LikelyStories (406), poetry (383), Updike Collection (366), inscribed (365), literary criticism (259), Algonquin Books of Chapel Hill (255), film (254) — kaikki avainsanat

VälineLatautuu

Pilvetavainsanapilvi, tekijäpilvi, avainsanapeili

Tietoja minustaWe have been married 845 weeks (we were married on 04/04/04). Ramona is a librarian and Jim is an English Professor at a small college in Texas. Talk about a match made in heaven! It was not so much a marriage as a merger of libraries, film, and CD collections.
--updated 4/5/2020

Tietoja kirjastostaniThis cataloging "disease" makes us want to expand our desert island shelf at least three-fold! We will have to pick a larger island on which to be marooned!

RyhmätAlgonquin Readers Round Table, Anglophiles, BBC Radio 3 Listeners, Book Nudgers, Early Reviewers, Evolution, Fans of Joyce Carol Oates, Le Salon Littéraire du Peuple pour le Peuple, Librarians who LibraryThing, The Brontësnäytä kaikki ryhmät

LempikirjailijatMargaret Atwood, Jane Austen, Ann Beattie, Elizabeth Berg, Charlotte Brontë, Anita Brookner, John Cheever, Billy Collins, Michael Cunningham, Richard Dawkins, George Eliot, Charles Frazier, Kaye Gibbons, Jane Hamilton, Homer, James Joyce, Barbara Kingsolver, Ian McEwan, Iris Murdoch, Joyce Carol Oates, Annie Proulx, Carl Sagan, Henri Troyat, Anne Tyler, John Updike, Patrick White, Jeanette Winterson (Yhteiset suosikit)

SuosikkilistatBooks Read in 2020

Kotisivuhttp://RabbitReaderBlog.com/

JäsenyysTinyCat. https://www.librarycat.org/lib/rmckeown
ER. LibraryThingin Varhaiset kirja-arvostelijat/Jäsenten kirjalahja

MuuallaWordpress

Oikea nimiJim and Ramona McKeown

SijaintiWaco, TX

Käyttäjätilin tyyppijulkinen

URL-osoitteet /profile/rmckeown (profiili)
/catalog/rmckeown (kirjasto)

RekisteröitymispäiväSep 3, 2005

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 164,524,026 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä