Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Etsi jäsenen kirjoista

Jäsenet, joilla on samoja kirjoja kuin jäsenellä Fullmoonblue

RSS-syötteet

Viimeksi tallennetut kirjat

Jäsenen Fullmoonblue arvostelut

Muiden tekemiä arvosteluja jäsenen Fullmoonblue kirjoista

Avustaja-ansiomerkit

Common KnowledgeHelperCorsair CofferLooters LockerGolden EggPlunderer's PrizeCandy CommendationGolden PearCourting CasketLibrarians LockerPrivateer's PlunderPumpkin PiePride FlagFiverTenner

 

Jäsen: Fullmoonblue

KokoelmatOma kirjasto (2,486)

Kirja-arvosteluja58 arvostelua

Avainsanojatheory (78), MENA romance (67), Algeria (62), history (61), Islam (61), poetry (55), war (52), literary theory (52), Egypt (51), Morocco (48) — kaikki avainsanat

VälineKirja (2,484), Paperinen kirja (2,355), Äänikirja (2), Ebook (1), Muut (2), Kartta (1)

Pilvetavainsanapilvi, tekijäpilvi, avainsanapeili

Tietoja minustaArtwork by Jody Hemphill Smith, Fort Wayne, Indiana.

Introvert bookworm whose areas of interest include North African Arabic & Francophone literature, literary theory (sometimes), postcolonial studies & cinemas, politics & history, trauma theory, war stories, gender and sexuality, Islam in pop culture (romance novels, Barbary pirates, captivity narratives) and monster/stranger/other/outsider imagery in literature, political theory, philosophy, and religion.

RyhmätBookMooching, Club Read 2009, Club Read 2010, Fans of Joyce Carol Oates, ISLAM, Le Salon Littéraire du Peuple pour le Peuple, Learning Arabic, Middle Eastern Literature, Pro and Con, Reading Globallynäytä kaikki ryhmät

LempikirjailijatAgha Shahid Ali, Merzak Allouache, Walter Benjamin, Albert Camus, Hélène Cixous, Roald Dahl, Fyodor Dostoyevsky, Cynthia Enloe, Brian Evenson, Carolyn Forché, Michel Foucault, Marilyn Frye, Louise Glück, Kazuo Ishiguro, Kapka Kassabova, Richard Kearney, Søren Kierkegaard, Milan Kundera, Emmanuel Levinas, Audre Lorde, Sarah Manguso, Carole Maso, C. Wright Mills, Ahlam Mosteghanemi, Mohammed Mrabet, Vladimir Nabokov, Amélie Nothomb, Orhan Pamuk, Somaya Ramadan, Ellen Raskin, Edward W. Said, George Saunders, Alexandra Sellers, Susan Sontag, Ahdaf Soueif, Craig Thompson, Slavoj Žižek (Yhteiset suosikit)

TapahtumapaikatSuosikit

SuosikkikirjakaupatAmerican University in Cairo Bookstore, Bluestockings, Book Cellar, Book Trader Cafe, Books by the Sea, Books by the Sea, Diwan Bookstore, Hyde Brothers Book Sellers, Madbouly Bookshop, شركة مدبولي للنشر والتوزيع, Midtown Scholar Bookstore, Strand Bookstore, Unoppressive, Non-Imperialist Bargain Books

JäsenyysER. LibraryThingin Varhaiset kirja-arvostelijat/Jäsenten kirjalahja

MuuallaBookMooch

Käyttäjätilin tyyppijulkinen

URL-osoitteet /profile/Fullmoonblue (profiili)
/catalog/Fullmoonblue (kirjasto)

RekisteröitymispäiväDec 2, 2006

Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 155,864,151 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä