Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Etsi jäsenen kirjoista

Satunnaisia kirjoja kirjastostani

No Country for Old Men (Vintage International) – tekijä: Cormac McCarthy

The Grapes of Wrath (Centennial Edition) – tekijä: John Steinbeck

We Were the Mulvaneys (Oprah's Book Club) – tekijä: Joyce Carol Oates

Liar's Poker: Rising Through the Wreckage on Wall Street – tekijä: Michael Lewis

Freakonomics [Revised and Expanded]: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything – tekijä: Steven D. Levitt

The Silent Man – tekijä: Alex Berenson

That Old Cape Magic – tekijä: Richard Russo

Jäsenet, joilla on samoja kirjoja kuin jäsenellä Bridget770

Yhteydet jäseniin

Ystävät: brenzi, emilyap, framboise, JOSEPHTIBMAN, theoldman

Kiinnostava kirjasto: petermc, profilerSR, richardderus, shstoddard, SteveRambach

Jäsengalleria (2)

(katso kaikki 2 kuvaa)

Avustaja-ansiomerkit

FiverTenner

 

Jäsen: Bridget770

KokoelmatNon-Fiction (93), Pulitizer Winners (7), Read-Fun and Easy (50), Read-More serious (38), Business Books (8), Classics (21), Read and Not Recommended (5), Oma kirjasto (128), Aion lukea (1), Suosikit (3), Kaikki kokoelmat (228)

Kirja-arvosteluja45 arvostelua

Avainsanoja-

VälineKirja (228), Paperinen kirja (205), Äänikirja (1)

Pilvettekijäpilvi, avainsanapeili

Tietoja minustaUpdated April 2014: I'm looking forward to getting back to reading and LibraryThing after an extended absence.

Due to my late start this year, I'm targeting 50 books. I'm also doing a fun BINGO challenge where you print out a BINGO card with book topics.

http://www.retreatbyrandomhouse.ca/2014/01/reading-bingo-challenge-2014/

Tietoja kirjastostaniMostly modern-day fiction. I'm trying to read more of the classics and more non-fiction. I try to find books with characters who interest me (both in fiction and nonfiction). I often ask, "Is this someone with whom I would want to have coffee?"

But what I am starting to value the most in a book is how thought-provoking the book is (both writing style and topic). Of course, I enjoy those light, easy, mindless reads once in a while to escape realty. Lately, however, I'm drawn to more powerful, moving books.

Ryhmät1001 Books to read before you die, 50 Book Challenge, Fans of Joyce Carol Oates, Girlybooks, New York Review Books, One LibraryThing, One Book, The Prizes, What Are You Reading Now?

LempikirjailijatSteve Coll, Joyce Carol Oates, Marilynne Robinson (Yhteiset suosikit)

TapahtumapaikatSuosikit

SuosikkikirjakaupatElm Street Books

SuosikkikirjastotNew Canaan Library

JäsenyysER. LibraryThingin Varhaiset kirja-arvostelijat/Jäsenten kirjalahja

Oikea nimiBridget

SijaintiNew Canaan, CT

Käyttäjätilin tyyppijulkinen

URL-osoitteet /profile/Bridget770 (profiili)
/catalog/Bridget770 (kirjasto)

RekisteröitymispäiväApr 29, 2009

Uusimmat toimet

Bridget770 antoi tähtiä, arvosteli, tallensi:
) (lue arvostelu)
Bridget770 arvosteli, antoi tähtiä, tallensi:
) (lue arvostelu)
Bridget770 arvosteli, antoi tähtiä, tallensi:
) (lue arvostelu)
Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 159,086,561 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä