KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Paikallis-LT:n tilastot

Tilastot

Useimmin suosikkitapahtumapaikoiksi valitut

1005 W Burnside, Portland, OR 97209
Strand Bookstore (339:n suosikki)
828 Broadway, New York, NY 10003
Harvard Book Store (190:n suosikki)
1256 Massachusetts Avenue, Cambridge, MA 02138
1521 Tenth Avenue, Seattle, WA 98122
113-119 Charing Cross Road, London, WC2H 0EB United Kingdom
1628 16th Street, Denver, CO 80202
Seminary Co-op Bookstore (120:n suosikki)
5751 S. Woodlawn, Chicago, IL 60637
Blackwell's Oxford (112:n suosikki)
46-51 Broad Street, Oxford, OX1 3BQ United Kingdom
Boston Public Library (112:n suosikki)
700 Boylston Street, Boston, Massachusetts 02116
Library of Congress (110:n suosikki)
10 First Street, SE, Washington, DC 20540
5th Avenue and 42nd Street, New York, NY 10018
British Library (105:n suosikki)
96 Euston Road, London, NW1 2DB United Kingdom
Moe's Books (100:n suosikki)
2476 Telegraph Avenue, Berkeley, CA 94704
Brookline Booksmith (98:n suosikki)
279 Harvard Street, Brookline, MA 02446-2908
Book People (95:n suosikki)
603 N. Lamar Blvd, Austin, TX 78703
2526 East Colfax Avenue, Denver, CO 80206
Powell's - Hyde Park (89:n suosikki)
1501 East 57th Street, Chicago, IL 60637
Brattle Book Shop (87:n suosikki)
9 West Street, Boston, Massachusetts 02111
Politics and Prose (87:n suosikki)
5015 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20008
801 S.W. 10th Avenue, Portland, OR 97205
1000 Fourth Ave., Seattle, WA 98104-1109
LibraryThing is collection-aware
1517 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20036
Shakespeare & Co (82:n suosikki)
37, rue de la Bûcherie, Paris, 75005 France
City Lights Books (81:n suosikki)
261 Columbus Avenue at Broadway, San Francisco, CA 94133
City Lights (80:n suosikki)
261 Columbus Avenue, San Francisco, CA

Tapahtumapaikat maittain

MaaKirjakauppojaKirjastoja
United States13,20522,943
United Kingdom3,2055,393
France3,4394,817
Canada2,6104,444
Japan3,2641,949
Germany2,0641,555
Argentina3,051271
Australia1,1451,416
Spain7641,029
Sweden4121,374
Belgium5031,110
Netherlands915557
Italy579464
Finland310676
Uruguay237530
Denmark272477
Switzerland263463
New Zealand384323
Ireland183399
Chile44614
Norway218201
South Africa123290
Austria246132
Poland195123
Brazil173121
Mexico19355
Ecuador2324
Colombia18225
Hong Kong97109
Peru1959
Central African Republic1770
India9282
Venezuela1623
Taiwan29134
Czech Republic6392
Lithuania34118
Russian Federation12324
Portugal9627
Singapore5051
Israel6130
Slovenia3654
Greece4741
Paraguay862
Turkey5327
Bolivia800
Thailand3836
China4323
Malta263
Croatia/Hrvatska3129
Estonia3326
Serbia469
Hungary3321
Pakistan1929
Philippines3014
Tanzania2023
Romania339
Egypt1520
Malaysia1617
Ukraine239
Indonesia293
Trinidad and Tobago228
United Arab Emirates323
Belize125
Slovak Republic205
Iceland159
Greenland221
Isle of Man137
Cayman Islands613
Luxembourg144
Latvia126
Macao98
Faroe Islands017
Puerto Rico413
Congo, The Democratic Republic of the151
Lebanon69
Vietnam410
Korea, Republic of85
Cyprus211
Costa Rica76
Bermuda93
Guatemala84
Andorra011
Myanmar29
Georgia92
Turks and Caicos Islands46
Gibraltar73
Nepal55
Dominican Republic010
Virgin Islands, British46
Jersey73
Bangladesh55
Saudi Arabia19
Liechtenstein09
Panama54
Sri Lanka35
Bulgaria53
Nigeria35
Monaco17
Suriname71
Senegal17
Kenya17
Bosnia and Herzegovina62
Guam07
Guyana52
Cuba34
Belarus51
Jordan06
Holy See (Vatican City State)15
Honduras32
Bahrain14
Oman14
Papua New Guinea23
Guernsey23
Qatar14
Armenia32
Libyan Arab Jamahiriya31
Namibia22
Antigua and Barbuda22
Moldova, Republic of22
Morocco13
Cambodia04
Swaziland04
Mozambique04
New Caledonia40
French Guiana31
Netherlands Antilles04
Jamaica04
Bahamas12
Afghanistan12
Samoa21
Haiti12
Syrian Arab Republic12
American Samoa12
Brunei Darussalam21
Somalia12
Montenegro21
Macedonia, The Former Yugoslav Republic03
Uganda12
Korea, Democratic People's Republic21
Zambia03
Iran, Islamic Republic of03
Zimbabwe03
Fiji20
Guadeloupe02
Micronesia, Federated States of11
Saint Helena11
British Indian Ocean Territory11
Tunisia11
Nicaragua02
Aruba02
Gambia11
Sudan02
European Union11
San Marino02
Bhutan02
Cocos (Keeling) Islands02
Vanuatu02
Mali02
Pitcairn Island02
Azerbaijan02
Uzbekistan02
Saint Lucia20
Kuwait02
Botswana02
Ghana02
Svalbard and Jan Mayen Islands02
United States Minor Outlying Islands02
Aland Islands10
South Georgia and the South Sandwich Isl01
Cameroon01
Ethiopia01
Falkland Islands (Malvinas)01
Iraq01
Anguilla01
Malawi01
Seychelles01
Antarctica01
Algeria10
Cook Islands01
Lesotho01
Palestinian Territory, Occupied10
Mauritius01
Albania01
Lao People's Democratic Republic10
Guinea-Bissau01
Kazakhstan01
Madagascar01
Barbados01
Cote d'Ivoire01
Saint Pierre and Miquelon01
Maldives01
El Salvador01
Togo01
Burundi01
Benin01
Tristan da Cunha01
Montserrat01
Tonga10
Ascension Island01
Burkina Faso01
Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 154,641,206 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä