KotiRyhmätKeskusteluLisääAjan henki
Etsi sivustolta
Tämä sivusto käyttää evästeitä palvelujen toimittamiseen, toiminnan parantamiseen, analytiikkaan ja (jos et ole kirjautunut sisään) mainostamiseen. Käyttämällä LibraryThingiä ilmaiset, että olet lukenut ja ymmärtänyt käyttöehdot ja yksityisyydensuojakäytännöt. Sivujen ja palveluiden käytön tulee olla näiden ehtojen ja käytäntöjen mukaista.

Paikallis-LT:n tilastot

Tilastot

Useimmin suosikkitapahtumapaikoiksi valitut

1005 W Burnside, Portland, OR 97209
Strand Bookstore (340:n suosikki)
828 Broadway, New York, NY 10003
Harvard Book Store (192:n suosikki)
1256 Massachusetts Avenue, Cambridge, MA 02138
1521 Tenth Avenue, Seattle, WA 98122
113-119 Charing Cross Road, London, WC2H 0EB United Kingdom
Seminary Co-op Bookstore (121:n suosikki)
5751 S. Woodlawn, Chicago, IL 60637
1628 16th Street, Denver, CO 80202
Blackwell's Oxford (112:n suosikki)
46-51 Broad Street, Oxford, OX1 3BQ United Kingdom
Boston Public Library (112:n suosikki)
700 Boylston Street, Boston, Massachusetts 02116
Library of Congress (110:n suosikki)
10 First Street, SE, Washington, DC 20540
5th Avenue and 42nd Street, New York, NY 10018
British Library (106:n suosikki)
96 Euston Road, London, NW1 2DB United Kingdom
Moe's Books (100:n suosikki)
2476 Telegraph Avenue, Berkeley, CA 94704
Brookline Booksmith (98:n suosikki)
279 Harvard Street, Brookline, MA 02446-2908
Book People (95:n suosikki)
603 N. Lamar Blvd, Austin, TX 78703
Powell's - Hyde Park (90:n suosikki)
1501 East 57th Street, Chicago, IL 60637
2526 East Colfax Avenue, Denver, CO 80206
Brattle Book Shop (88:n suosikki)
9 West Street, Boston, Massachusetts 02111
Politics and Prose (88:n suosikki)
5015 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20008
801 S.W. 10th Avenue, Portland, OR 97205
1000 Fourth Ave., Seattle, WA 98104-1109
LibraryThing is collection-aware
1517 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20036
City Lights Books (83:n suosikki)
261 Columbus Avenue at Broadway, San Francisco, CA 94133
Shakespeare & Co (82:n suosikki)
37, rue de la Bûcherie, Paris, 75005 France
Green Apple Books (80:n suosikki)
506 Clement Street, San Francisco, CA 94118

Tapahtumapaikat maittain

MaaKirjakauppojaKirjastoja
United States13,21822,949
United Kingdom3,2085,393
France3,4404,817
Canada2,6114,444
Japan3,2661,949
Germany2,0671,555
Argentina3,052271
Australia1,1481,418
Spain7701,033
Sweden4121,374
Belgium5031,110
Netherlands915557
Italy579464
Finland311676
Uruguay237530
Denmark272477
Switzerland263464
New Zealand384323
Ireland183400
Chile44614
Norway218201
South Africa124292
Austria246132
Poland196123
Brazil174123
Mexico19355
Ecuador2324
Colombia18225
Hong Kong97109
Peru1959
Central African Republic1770
India9382
Venezuela1623
Taiwan29134
Czech Republic6392
Lithuania34118
Russian Federation12324
Portugal9827
Singapore5051
Israel6130
Slovenia3654
Greece4742
Paraguay862
Turkey5427
Bolivia800
Thailand3836
China4323
Malta263
Croatia/Hrvatska3129
Estonia3326
Serbia469
Hungary3321
Pakistan1929
Philippines3014
Tanzania2023
Romania339
Egypt1520
Malaysia1617
Indonesia303
Ukraine239
Trinidad and Tobago228
Belize125
United Arab Emirates323
Slovak Republic205
Iceland159
Greenland221
Isle of Man137
Cayman Islands613
Latvia126
Luxembourg144
Macao98
Faroe Islands017
Puerto Rico413
Congo, The Democratic Republic of the151
Lebanon69
Vietnam410
Korea, Republic of85
Costa Rica76
Cyprus211
Guatemala84
Bermuda93
Andorra011
Georgia92
Myanmar29
Turks and Caicos Islands46
Bangladesh55
Nepal55
Virgin Islands, British46
Jersey73
Saudi Arabia19
Dominican Republic010
Gibraltar73
Liechtenstein09
Panama54
Bulgaria53
Nigeria35
Sri Lanka35
Kenya17
Suriname71
Monaco17
Bosnia and Herzegovina62
Senegal17
Cuba34
Guyana52
Guam07
Belarus51
Jordan06
Holy See (Vatican City State)15
Armenia32
Honduras32
Qatar14
Guernsey23
Papua New Guinea23
Bahrain14
Oman14
Jamaica04
Namibia22
Antigua and Barbuda22
Swaziland04
Netherlands Antilles04
French Guiana31
New Caledonia40
Morocco13
Mozambique04
Libyan Arab Jamahiriya31
Cambodia04
Moldova, Republic of22
Korea, Democratic People's Republic21
Brunei Darussalam21
Samoa21
Montenegro21
Bahamas12
Somalia12
Haiti12
Syrian Arab Republic12
Afghanistan12
American Samoa12
Uganda12
Zimbabwe03
Iran, Islamic Republic of03
Macedonia, The Former Yugoslav Republic03
Zambia03
Saint Lucia20
Ghana02
Micronesia, Federated States of11
Gambia11
Saint Helena11
British Indian Ocean Territory11
Tunisia11
Bhutan02
San Marino02
European Union11
Svalbard and Jan Mayen Islands02
Botswana02
Kuwait02
Aruba02
Guadeloupe02
Fiji20
Nicaragua02
Pitcairn Island02
Sudan02
Vanuatu02
Cocos (Keeling) Islands02
Uzbekistan02
Azerbaijan02
United States Minor Outlying Islands02
Mali02
Tristan da Cunha01
Togo01
Tonga10
Montserrat01
Ascension Island01
Albania01
Iraq01
Falkland Islands (Malvinas)01
Angola01
South Georgia and the South Sandwich Isl01
Cameroon01
Aland Islands10
Ethiopia01
El Salvador01
Benin01
Lao People's Democratic Republic10
Anguilla01
Malawi01
Guinea-Bissau01
Antarctica01
Algeria10
Cook Islands01
Lesotho01
Palestinian Territory, Occupied10
Kazakhstan01
Maldives01
Madagascar01
Seychelles01
Burkina Faso01
Barbados01
Saint Pierre and Miquelon01
Burundi01
Cote d'Ivoire01
Mauritius01
Lisätietoja | Ota yhteyttä | LibraryThing.com | Yksityisyyden suoja / Käyttöehdot | Apua/FAQ | Blogi | Kauppa | APIs | TinyCat | Perintökirjastot | Varhaiset kirja-arvostelijat | Yleistieto | 156,929,565 kirjaa! | Yläpalkki: Aina näkyvissä